Gél lak je ideálnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú trvácnu a lesklú manikúru. Kombinuje výhody klasického laku na nechty a gélu. Nanáša sa jednoducho ako lak, no narozdiel od neho tvrdne v UV LED lampe. Gél lak pri správnej aplikácii vydrží až tri týždne. Je vhodný pre zaneprázdnených ľudí, ktorí chcú krásne a žiarivé nechty bez častého upravovania.
nail prep - prípravok, ktorý vysuší (dehydruje) nechty
cleaner - odmastenie nechtov, odstránenie výpotku a prachu z pilovania
podkladový base (báza) - základná vrstva gél laku, podklad, ktorý sa nanáša pred aplikáciou farebného gél laku (spevní nechty, chráni ich pred zožltnutím vplyvom pigmentov, ktoré sa nachádzajú vo farebnom gél laku)
farebný gél lak - aplikuje sa na bázu v jednej alebo dvoch tenkých vrstvách (podľa potreby)
vrchný top (finish) - posledná vrstva gél laku, zabezpečí lesk nechtov, ochráni prípadné zdobenie pred poškodením
olejček - vyživí nechtovú kožičku a vyrovná pH pokožky po aplikácii gél laku
pilník 180/240 - na úpravu dĺžky a tvaru nechtov, na prebrúsenie povrchu nechtov
pusher - na zatlačenie nechtovej kožičky
pomarančové drievko - na očistenie zatečeného gél laku alebo namiesto detailera na zavedenie gél laku tesne okolo kožičky
nožničky - na úpravu nechtovej kožičky
buničina - na odmastenie nechtov a utretie výpotku
UV LED lampa - na vytvrdnutie gél laku
Detailer umožňuje presnejšiu aplikáciu gél laku najmä okolo nechtovej kožičky, nechtového okraja a na podkožičkovú aplikáciu. Detailer môžete takisto použiť na jemné opravy (nerovnosti, vzduchové bubliny) počas aplikácie gél laku.
Nechty nepotrebujú “dýchať” - nepotrebujú povrchový prístup vzduchu, pretože kyslík a živiny získavajú z vašej krvi. Ak sú vaše nechty zdravé, je úplne v poriadku pokračovať v používaní gél laku na pravidelnej báze bez dlhšej prestávky.
Pozor však na nesprávnu aplikáciu alebo časté brúsenie nechtov, mohlo by ich to poškodiť.
Pokiaľ máte poškodené nechty (začervenanie kožičky, praskliny, pleseň), dajte si s gél lakom pauzu a najprv nechty vyliečte. Aplikáciou gél laku na poškodený necht sa môžu baktérie ďalej množiť a spôsobovať problémy.
Gél lak môže v ojedinelých prípadoch spôsobiť podráždenie alebo alergickú reakciu - najmä ak sa dostane do kontaktu s kožou okolo nechtov. Pri gél lakoch je častou príčinou alergií práve zložka HEMA (akrylový monomér, ktorý zlepšuje viskozitu a priľnavosť gél laku).
Nie je však jediná, alergickú reakciu môžu spôsobiť aj produkty, ktoré túto zložku neobsahujú. Stačí, že sa dostanú do kontaktu s pokožkou.
Existujú aj HEMA free gél laky, ktoré zložku HEMA neobsahujú - tým pádom je riziko vzniku alergickej reakcie výrazne nižšie.